Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19342501 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Żołyni

Joanna Jax: "Syn zakonnicy"

30-01-2019

Książka Joanny Jax ''Syn zakonnicy''dostarczyła nam wiele gorzkich wzruszeń i emocji.

 

Opowiada o kobiecie, która często wybierała inne ścieżki życiowe niż podpowiadało jej serce. Całość zmusza do przemyśleń i refleksji o tym co w życiu ważne; by patrzeć na świat swoimi oczami, a mądrości szukać w swoim sercu,a nie w radach innych. Byliśmy świadkami zmagania bohaterów z bólem i tęsknotą za synem i zakazaną miłością. Na ile rodzice powinni ingerować w decyzje swoich dorosłych już dzieci, gdzie wyznaczyć granice i czy warto być, aż tak posłusznym i pozwalać na to, aby ktoś był reżyserem naszego życia. Losy Amelii i Rudolfa są tragiczne. Książka w niekorzystnym świetle przedstawia życie niektórych osób duchownych. Pokazuje naginanie norm religijnych do własnych potrzeb. Widzimy, że świat za murami klasztoru bywa różny tak jak ten świecki. Dlatego też naszym przewodnikiem życiowym powinno być nasze serce i sumienie. Życie Amelii to także symbol życia kobiet w tamtych czasach, gdzie konwenanse, ideały i ambicje rodziców okazywały się często nietrafione i prowadziły do nieszczęść. Prawdziwe uczucia nie mają narodowości, statusu majątkowego i społecznego, to one dają prawdziwe szczęście. Być może nasi bohaterowie byli by szczęśliwi, gdyby urodzili się w późniejszych czasach. Ta wyborna lektura odważnie podejmująca kontrowersyjne tematy spełniła w pełni nasze czytelnicze oczekiwania.

 

Małgorzata Babiarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: