Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18500512 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Tyczynie

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

16-05-2019

9 maja br. czytelniczki MiGBP w Tyczynie miały możliwość spotkania i rozmowy z jedną z najbardziej popularnych polskich pisarek – Małgorzatą Wardą, która przyjechała na Podkarpacie aż z Gdyni.

 

W Saloniku Literackim przy tyczyńskiej bibliotece publicznej autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy, również malarskiej (z wykształcenia Warda jest malarką i rzeźbiarką). Uczestniczki spotkania mogły się dowiedzieć m.in., jak doszło do wysłania pierwszej książki Wardy do wydawnictwa oraz kto pierwszy czyta jej książki w rękopisie. Ponieważ powieści pani Małgorzaty podejmują bardzo trudne tematy (jak gwałt czy porwanie dziecka), interesowało nas, dlaczego sięga po taką tematykę i dlaczego akcję swojej najnowszej powieści pt. „Dziewczyna z gór” umieściła w dużej części w Bieszczadach. Autorka opowiadała również o tym, jak wygląda proces wydania książki od momentu złożenia jej przez autora w wydawnictwie aż po wybór okładki. To wyjątkowe, kameralne spotkanie zakończyło się wpisem autorki do Kroniki bibliotecznej oraz wspólną fotografią z uczestniczkami wieczoru autorskiego. Spotkanie z Małgorzatą Wardą – bardzo ciepłą i bezpośrednią osobą – dostarczyło nam wielu ciekawych informacji dotyczących życia i twórczości współczesnych polskich pisarzy. Ten literacki wieczór odbył się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MIGBP w Tyczynie.

 

Agnieszka Rożek-Janda Moderator DKK w Tyczynie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: