Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18502767 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Tyczynie

Wojciech Orliński: „Lem. Życie nie z tej ziemi"

22-11-2019

Mimo że żadna z klubowiczek DKK w Tyczynie nie jest miłośniczką literatury fantasy, fantastycznej i fantastyczno-naukowej, postać Stanisława Lema, o którym rozmawiałyśmy podczas listopadowego spotkania DKK, wywarła na nas duże wrażenie. Jaką trzeba mieć wyobraźnię, by wykreować nowy świat z niesamowitymi osiągnięciami nauki… Książka Wojciecha Orlińskiego pt. „Lem. Życie nie z tej ziemi” przybliża sylwetkę jednego z najbardziej znanych polskich twórców za granicą. Aż trudno uwierzyć, że książki Lema zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i począwszy od lat 50. cieszyły się one niesamowitą popularnością. Pisarz wybrał ciekawy rodzaj uprawiania literatury, bowiem fantastyka naukowa dawała mu możliwość niemal swobodnego tworzenia i wydawania książek w czasach komunizmu mimo że – jak sam pisał – nigdy do partii nie należał. Zapamiętamy Lema jako człowieka obdarzonego niezwykłą inteligencją, wizjonera (przewidział powstanie sztucznej inteligencji), który wyprzedził swoją epokę. Pozostał przy tym zwykłym człowiekiem, zainteresowanym m.in. motoryzacją, lubiącym… kremówki, którymi raczyłyśmy się podczas tego wyjątkowego spotkania DKK.

 

Agnieszka Janda Moderator DKK w Tyczynie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: