Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22030361 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Torkach

Magdalena Witkiewicz Alek Rogoziński: „Pudełko z marzeniami”

18-11-2019

Podczas chłodnego jesiennego popołudnia, 31 października 2019 roku, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Torkach.

 

Tym razem nasze Panie przy filiżankach pysznej kawy przystąpiły do omawiania znakomitej na ten właśnie czas książki Magdaleny Witkiewicz i Aleksandra Rogozińskiego zatytułowanej „Pudełko z marzeniami”. Główną bohaterką książki jest Malwina Kościkiewicz, która za namową swojego chłopaka postanawia porzucić nudną pracę w korporacji i wyjechać w świat, aby zacząć życie od nowa. Dziewczyna ma problem ze swoim ukochanym, który już dużo wcześniej „odszedł w siną dal”, i babcią która po wielu latach wróciła z Francji i próbuje ingerować w jej życie. Podczas wertowania kolejnych stron książki odkrywamy także Michała Szustek- trzydziestoletniego bankruta oszukanego przez własną żonę oraz wspólnika. Michał postanawia odszukać skarb ukryty przez jego rodzinę podczas II wojny światowej, o którym informuje go babcia na łożu śmierci. Losy Malwinki, oraz Michała łączą się sobą w malutkiej miejscowości o nazwie Miasteczko. Ogromnej dawki humoru dostarczają nam, dwie wścibskie, ale jakże przeurocze staruszki. Wiesia, która chętnie poczęstuje każdego naleweczką dla zdrowotności oraz Janina, która równie chętnie przygotuje żabie udka i inne francuskie rarytasy. Zdaniem naszych dyskutantek książka napisana przez Magdalenę Witkiewicz i Aleksandra Rogozińskiego jest niezwykle lekka i wesoła. Może nie zaskakuje jakoś szczególnie czytelnika, ale dobrze skonstruowany dowcip, wyraziste postaci i ogromny zamysł kanwy tworzą wyjątkową atmosferę, w której ma się ochotę zatopić. Panie słusznie zauważyły, iż znakomity duet znanych pisarzy zaprezentował czytelnikom zwykłą obyczajową historię, ale napisaną w tak humorystyczny sposób, iż odrywa od problemów dnia codziennego sprawiając, iż powieść czyta się jednym tchem i z uśmiechem na ustach. Panie polecają powieść innym klubowiczom na mroźne wieczory z kocem i kubkiem gorącej kawy oraz jako znakomite lekarstwo, kiedy poczujemy, że mamy gorszy dzień i potrzebujemy dawki dobrego humoru.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: