Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22029280 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Sieniawie

Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską

08-05-2019

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na zewnątrz, deszczu i stosunkowo niskiej temperatury jak na tą porę roku, sala była wypełniona.

 

Powieści Karoliny Wilczyńskiej znajdują odbiorców głównie wśród pań, ale na spotkaniu nie zabrakło też panów. Obecna była też młodzież. Pochodząca z Kielc pisarka zdradziła, że pisanie od wczesnych lat było jej ulubionym zajęciem, ale zanim stało się sposobem na życie, imała się innych zajęć. W swojej karierze pracowała, jako terapeuta i prowadziła fundację. Ukończyła studia ekonomiczne i pracowała w branży finansowej. Pani Karolina zaprezentowała swoje książki, opowiedziała również skąd czerpie pomysły na coraz to nowe serie. Opowiedziała o swoim przywiązaniu do Kielc i okolic, tereny te stara się promować poprzez swoją twórczość. Przyznała, że pisze bez planu, książkę ma w głowie. Pisarka nie czyta swoich książek po ich napisaniu. Zapytana czy po czasie chciałaby coś w nich poprawić zmienić. Stanowczo zaprzeczyła, twierdząc, że każda książka odzwierciedla to, w jakim momencie jej życia powstawała i jaką osobą wtedy była. Obecnie utrzymuje się tylko z pisania. Bardzo chętnie odpowiadała na pytania od słuchaczy tych znających jej twórczość , jak i zgromadzonej młodzieży, która szczególnie zainteresowana była sposobem pisania, inspiracjami czy preferencjami czytelniczymi autorki. Spotkanie przebiegało w bardzo milej, atmosferze zupełnie przeciwnej do tej panującej na zewnątrz, a wszystko to za sprawą naszego gościa. Pani Karolina okazała się osobą bardzo sympatyczną i ciepłą. Do jej najbardziej znanych książek należą cykle powieściowe: „Rok na kwiatowej”, „Stacja Jagodno”, seria z Nataszą. Ponadto jest autorką tytułów: „Anielski kokon”, „Ja, kochanka” czy „Właśnie dziś, właśnie teraz”. Pisze też opowiadania. Po zakończonym spotkaniu można było uzyskać dedykację i autograf.

 

E. Jagusztyn

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: