Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22029615 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Osieku Jasielskim

Joanna Jagiełło: "Kawa z kardamonem"

06-05-2019

Ostatniego dnia kwietnia br. zebraliśmy się na spotkaniu DKK w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim, aby podyskutować na temat książki pani Joanny Jagiełło pt. „Kawa z kardamonem”.

 

Wszyscy uznaliśmy, że jest to bardzo ciekawa i niezwykle wciągająca lektura. W sam raz na nudę. Często wydaje nam się, że wiemy wszystko o naszych najbliższych. Nawet nie podejrzewamy, że rodzina może skrywać przed nami jakieś sekrety. Wszystko jest w porządku do czasu, gdy tajemnice przez przypadek wychodzą na jaw. Wtedy całe poczucie bezpieczeństwa, budowane przez tyle lat, rozsypuje się jak domek z kart. Główną bohaterką książki jest 15-letnia Halina. Bardzo lubi fotografować i ma do tego prawdziwy talent. Dziewczyna straciła ojca w wypadku samochodowym, gdy jeszcze była małym dzieckiem. Teraz mieszka w Warszawie razem z mamą, ojczymem i młodszym bratem- Kajem. Koniec wakacji oznaczał początek nowego roku szkolnego. Linka stała się uczennicą 3 klasy gimnazjum. W kwietniu czekają ją egzaminy, a później wybór przyszłej szkoły. Jednak dziewczyna nie może w pełni skupić się na nauce, ponieważ ostatnio zaczęły nawiedzać ją dziwne sny. Dodatkowo jej mama musi pilnie wyjechać za granicę. Ojczym nastolatki pracuje od rana do wieczora, dlatego to na nią spadają wszystkie domowe obowiązki, a także opieka nad Kajem. Pewnego dnia po powrocie ze szkoły zaskoczona dziewczyna zauważyła, że w domu jest babcia, która zaoferowała swoją pomoc w pracach domowych. Dzięki temu 15-latka może trochę odpocząć. Jednak przypływ wolnego czasu spowodował, że zaczęła zastanawiać się, co jest powodem dziwnego zachowania mamy i jej nagłego wyjazdu. Te myśli nie dawały Lince spokoju. Postanowiła więc zabawić się w detektywa i rozwikłać zagadkę. Z tego powodu udaje się do swojej drugiej babci, która mieszka nieopodal Warszawy. W jej domu znajduje tajemniczą fotografię, przedstawiającą ją, jako dziecko i jej mamę, która jest w ciąży. Linka jest zaskoczona, ponieważ oprócz Kaja, nie ma żadnego rodzeństwa. Od tej pory dziewczyna zrobi wszystko, aby odkryć prawdę o skrywanej przez tyle lat tajemnicy rodzinnej. Życie bohaterki jest bardzo skomplikowane. Oprócz dziwnych sekretów Linka przeżywa konflikt ze swoją najlepszą przyjaciółką. Do tego wszystkiego dochodzi również pierwsza miłość, na którą dziewczyna nie jest jeszcze gotowa. Czy Halinka będzie w stanie poukładać swoje życie? Jaką tajemnicę ukrywa przed nią rodzina? Czy dziewczynie uda się rozwiązać zagadkę? Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki już wiedzą, a pozostałych ciekawskich zachęcamy do przeczytania . Naprawdę warto! Wkrótce podzielimy się opinią na temat dalszych losów Halinki – Linki, które zostały opisane w Książce pt. „Czekolada z chili”.

 

Aleksandra Bal – kl.IIIb gimnazjum

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: