Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22029243 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Mielcu

Agata Rybka: "13 korytarzy"

22-05-2019

Zastanawiał się ktoś z Was jak może wyglądać romans między nauczycielem, a uczennicą? Jeżeli tak to ,,31 korytarzy" autorstwa Agaty Rybki świetnie to obrazuje.

 

Bardzo zaintrygował mnie opis książki, gdyż porusza ona kontrowersyjny temat, o którym nie mówi się na codzień, chociaż jest obecny w naszym życiu. Główną bohaterką powieści jest Amelia, 16-letnia uczennica rozpoczynająca naukę w liceum. Dziewczyna jest zamknięta w sobie i ma problem z rówieśnikami. W szkole średniej odnajduje jedyną przyjaciółkę - Ule. Wyróżnia się makijażem i odważnymi strojami, jednak mam wrażenie, że tym chce się ukryć przed otaczającym ją światem. Na jej drodze staje Witold - nauczyciel matematyki. Jest to 38-letni mężczyzna, uwięziony w nieszczęśliwym małżeństwie. Profesor szuka przyjemności i pocieszenia w ramionach innych kobiet, często wymyka się z domu i zaniedbuje swoją rodzinę. Początkowo relacje bohaterów nie są najlepsze, jednak z czasem między nimi rodzi się uczucie. Zaczyna się od niewinnych SMS-ów, a kończy na scenach zbliżenia, które są bardzo liczne, nader zobrazowane i jak dla mnie odpychające. Obrzydza mnie wizja prawie 40 letniego mężczyzny z piwnym brzuszkiem wraz z niepełnoletnią dziewczynką. Autorka pisze ciekawie, czyta się przyjemnie, a książka trzyma w napięciu. W całej książce najbardziej jednak podobało mi się zakończenie, niespodziewane i dobrze przemyślane. Ogólnie książkę oceniam na 6/10. Jest ekscytująca akcja, dzięki której z niecierpliwością oczekiwałam wydarzeń na następnej stronie. Nietypowy romans, budzący dyskusję oraz nasuwający pytanie ,,Czy taki związek ma prawo bytu?". Niekoniecznie ciekawe i szczęśliwe życie bohaterów. Moja zaniżona ocena książki wynika z wielu sytuacji intymnych, które momentami wydają się być pisane na siłę, tak aby zapełnić kartki. Lekka, relaksująca, jednak nie wiem czy zdecydowałabym się na ponowne jej przeczytanie.

Kinga Mycek, Dagmara Piechocka.

 

W piątek 10 maja z okazji Tygodnia Bibliotek odbył się wyjątkowy wieczór z książką, czyli „nocne” spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Atmosfera bardzo wesoła. Były dyskusje nad książkami, gry, kalambury.Były dyskusje nad książkami, gry, kalambury.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: