Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16943915 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

DKK w Mielcu

Anna Kamińska : "Białowieża szeptem"

29-01-2019

Białowieskie historie

 

Dyskusja wokół książki Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej Anny Kamińskiej była tematem styczniowego spotkania mieleckiego DKK dla dorosłych. Spotkanie odbyło się 25 stycznia 2019 roku w Filii nr 6 przy ul. Tańskiego 4a. Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej to książka wpisująca się w klasyczną formę literacką, jaką jest reportaż. Narracja snuje historie ludzi żyjących w Białowieży tonem bezosobowym, nie angażującym się w emocje. To historie ludzi żyjących w twardych warunkach białowieskiej przyrody, ludzi mierzących się z biedą, trudnościami, problemami. Narracja opisuje historie bardzo osobiste, w których nie brakuje samotności, odosobnienia, nierozumienia, przemocy i nałogów. Autorka jednak nie narzuca się czytelnikowi, nie pyta i nie osądza. Rzuca w czytelnika zbiorem faktów, historii (często tragicznych) i pozostawia go samego sobie z jego wrażliwością i indywidualną percepcją treści. Z drugiej strony ten wysnuty z emocji ton opowieści pozwala uwypuklić piękno przyrody, faunę i florę Puszczy Białowieskiej. Nie jest to tylko miejsce zamieszkania. Puszcza to życie, miłość i ogromna, ogromna tęsknota. Puszcza daje schronienie, poczucie wolności, żywi, wciąga, uzależnia… Anna Kamińska proponuje czytelnikowi subiektywne spojrzenie na klimat i społeczność białowieską podaną w zupełnie obiektywnej formie. To historie ludzi – Simony Kossak, córki znanego malarza, Olgi Nieścierówny, Haliny Kopalińskiej, Jana Potoki, Wiedźmara, Mordala… – snute i przeplatane na przestrzeni wielu lat. Autorka ukazuje zamkniętą społeczność, jej mentalność, religijność, wielokulturowość i wielonarodowość – a wszystko to w odniesieniu i relacji do Białowieskiej Puszczy… Było to pierwsze tegoroczne spotkanie DKK dla dorosłych.

 

W lutym planujemy dyskusję o książce Beaty Sabały-Zielińskiej Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Zapraszamy  do Filii nr 6 przy ul. Tańskiego 4a.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: