Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16944561 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

DKK w Mielcu

Katarzyna Berenika Miszczuk: "Przesilenie"

21-01-2019

„Przesilenie” Katarzyny Bereniki Miszczuk to ostatnia część cyklu Kwiat Paproci.

 

Ten tom był długo wyczekiwaną książką przez czytelników. Gosia po burzliwym okresie oczekuje chwili wytchnienia, lecz nic bardziej mylnego. Problemy tylko się mnożą. Nie dość, że jest w ciąży, to Mieszko jej nie wierzy i uważa, że go zdradziła. W końcu wysłuchuje jej wersji zdarzeń i po wielu rozmowach godzą się. Oprócz tego, Swarożyc trzyma Gosię w napięciu i nie wyjawia jej, kogo ma zabić. To wszystko sprawia, że nasza główna bohaterka żyje w ciągłym napięciu, ale dzięki Szeptusze udaje się jej znaleźć równowagę i powrócić do normalnego życia. Po złej passie Gosia odnajduje odrobinę szczęście, gdy Mieszko w romantyczny sposób się jej oświadcza. Jednak potem dowiaduje się, kogo ma zabić. Okazuje się, że to zadanie przerosło jej oczekiwania. Z początku Gosia była zrozpaczona i nie wiedziała, jak uporać się z tym faktem. Lecz potem wpada na pewien pomysł i udaje jej się przechytrzyć boga podczas święta zmarłych. Jednak wydarzenia potoczyły się w nieoczekiwany sposób. Pojawia się nieproszony gość, który zmienił bieg wydarzeń o 180 stopni. UWAGA, mogą pojawić się spojlery Uważam, że książka jest bardzo dobrze skonstruowana, pomimo kilku defektów. Koncepcja na książkę była bardzo ciekawa i trzymała w napięciu na dalszy bieg wydarzeń. Bardzo mi się podobał wątek Witka, który pojawił się podczas święta zmarłych. Przyznam się, że było to dla mnie zaskoczeniem. Po za tym pomysł na punkt kulminacyjny książki bardzo mi się podobał, ponieważ działo się wiele ciekawych rzeczy, m. in. Gosia w nietuzinkowy sposób zabija Swarożyca. Ten moment wbił mnie w fotel i to dosłownie. Chociaż ta niezwykła odwaga Gosi w stosunku do bogów była, według mnie, bardzo naciągana. W pierwszym tomie przedstawiała się na zwykłą osobę, która nie wierzy w bogów. Po za tym w książce pojawił się wątek ojca głównej bohaterki i oczywiście, jak przystało na fantasy okazał się nim bóg - Weles. W porównaniu do wcześniejszych tomów ten był najbardziej schematyczny. Jednak książka bardzo broni się stylem pisania autorki, który sprawia, że po prostu płyniemy przez tą opowieść. Podsumowując, książka jest warta uwagi, trzyma w napięciu i bardzo zaskakuje, chociaż czasami pojawiają się schematyczne momenty.

 

Aleksandra Ryś

 

W styczniowym spotkaniu udział wzięło 7 osób. Powitaliśmy również nowego klubowicza. 13 stycznia DKK uczestniczył również w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, organizowanej przez bibliotekę. Następne spotkanie 8 lutego. Rozmawiać będziemy o książce M. Nijkamp :Chłopak, który bał się być sam”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: