Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

DKK w Lubaczowie

DKK z Lubaczowa w Warszawie, Stawisku i Kozłówce

18-09-2019

W dniach 12-13 września 2019 r. Dyskusyjny Klubu Książki działający w MBP w Lubaczowie gościł w Warszawie, Stawisku i Kozłówce.

 

Wyjazd był częścią projektu, realizowanego przez DKK przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej. Środki na realizacje wycieczki pochodzą z programu „Aktywne Pogranicze”, który przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Społecznych realizuje Stowarzyszenie Czajnia.

 

 

Wycieczka była pierwszą tego typu wspólną inicjatywą, dzięki której członkowie DKK mogli poszerzyć swoje czytelnicze zainteresowania związane z literaturą, historią i sztuką.

Pierwszego dnia klubowicze odwiedzili Warszawę. W stolicy zwiedzili Stare Miasto, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie. Ważnym punktem wycieczki była także wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz w Mauzoleum Walki i Męczeństwa, gdyż tematami często poruszanymi na spotkaniach DKK są wojna i okupacja.

 

Drugiego dnia DKK gościło w Podkowie Leśnej, gdzie znajduje się Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów (Stawisko). Była to ważna i niezapomniana wizyta, ponieważ postać oraz twórczość pisarza, jest członkom klubu doskonale znana.

 

Ostatnim punktem dnia było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wycieczka była ostatnim zadaniem zrealizowanym w ramach projektu „Czytam jak lubię w Czytelni pod chmurką”. Dzięki projektowi DKK pozyskało grant w wysokości 11 tys. zł i zrealizowało działania mające na celu promocję literatury i czytelnictwa w naszym mieście. Powstało również nowe miejsce spotkań dla miłośników książek – czytelnia na świeżym powietrzu, mieszcząca się w ogródku przy MBP w Lubaczowie, do której zakupiono niezbędne wyposażenie: meble ogrodowe, regał i leżaki. Dzięki realizacji projektu DKK może organizować spotkania i prowadzić rozmowy w wygodnych sofach i fotelach także w przestrzeni biblioteki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: