Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Lubaczowie

"Czytelnia pod chmurką"

27-08-2019

W tym szczególnym dniu 70 -lecia urodzin Biblioteki cieszymy się wspólnie z Państwem, bo oto spełnia się nasze kolejne marzenie.

 

Nasza Biblioteka, miasto i nasi czytelnicy zyskują nowe miejsce spotkań. Powstanie tego miejsca możliwe było dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej zdobył mikrogrant w wysokości 11.000.00 tys. zł. Środki pochodzą z programu „Aktywne Pogranicze”, który przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Społecznych realizuje Stowarzyszenie Czajnia. Projekt Dyskusyjnego Klubu Książki „Czytam jak lubię w Czytelni pod chmurką” ma za zadanie działalność na rzecz promocji czytelnictwa w naszym mieście. Nasz Klub już od siedmiu lat, spotyka się i dyskutuje o książkach, a także organizuje spotkania z autorami i bierze udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, takich jak festiwale literackie oraz targi książki. Dzięki realizacji projektu możemy prowadzić nasze rozmowy w wygodnych sofach i fotelach w przestrzeni biblioteki. Ale marzeniem naszym było, stworzenie czytelni na świeżym powietrzu, w przyjaznej, funkcjonalnej, otoczonej zielenią przestrzeni, dostępnej dla wszystkich chętnych: czytelników biblioteki oraz mieszkańców naszego miasta. Cyceron twierdził, że „człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek”. Idąc tropem myśli antycznego filozofa połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Pozyskane środki umożliwiły nam zakup wyposażenia i stworzenie takiego właśnie miejsca. Dzięki projektowi zrealizowaliśmy nasze marzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz Dyskusyjny Klub Książki w realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do naszej klubowiczki i pierwszej moderatorki Elżbiety Jagodzińskiej za jej wkład w stworzenie Klubu, pracę i pasję do książek. Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez kolejnej klubowiczki Katarzyny Pelc –Antonik Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, której dziękujemy za pomysł, pracę, wsparcie Klubu i merytoryczną pomoc w tworzeniu projektu. Symbolicznego otwarcia „Czytelni pod chmurką”dokonali:  Pan Krzysztof Szpyt- Burmistrza Miasta Lubaczowa Pani Barbara Chmura -Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Pani Elżbieta Jagodzińska - Pierwsza Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki, 

Pani Maria Magoń oraz Pani Anna Kubiszyn - Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki Zachęcamy wszystkich do odwiedzania „Czytelni pod chmurką” można tu odpocząć czytając dobrą lekturę i codzienną prasę.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: