Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19337164 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Żołyni

Krystyna Mirek: "Większy kawałek świata"

29-11-2018

"
A ten zwycięzcą, kto drugiemu da najwięcej światła od siebie". Przesłanie z wiersza A. Asnyka otwarło dyskusję nad książką Krystyny Mirek " Większy kawałek nieba".

 

Spotkanie odbyło się w GBP w Żołyni w dniu 21 listopada. Wzięło w nim udział 12 osób. W dyskusji odniesiono się do sposobu przedstawienia tematu, kreacji bohaterów, ciekawej wielowątkowej narracji. Stwierdzono, że powieść porusza zagadnienia , które się nie starzeją, za którymi tęsknimy bez względu na wiek, za przyjaźnią, miłością. To także świat codziennych spraw. Byłyśmy świadkami ( mówiły czytelniczki) ludzkich trosk, niepokojów, tęsknot. Spotkanie z bohaterkami ( Wandą, Marią) to pouczająca lekcja dobra. Podziwiamy ich mądrość, dojrzałość w niesieniu pomocy innym. Przez pryzmat przeżyć głównej bohaterki autorka obrazuje zmagania młodej dziewczyny mocno dotkniętej przez los, która nie śmiało wyciąga ręce ku marzeniom, ku miłości . Dyskusje nad książką wzbogacały cytaty z tekstu.  "Większy kawałek nieba" to książka , która budzi nadzieję i przypomina o wychodzeniu ze schematów i patrzeniu na życie  z innej strony - by śmielej sięgać po marzenia. Bo mieć marzenia to jakby zobaczyć większy kawałek słonecznego nieba.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: