Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16926607 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Zarzeczu

Agneta Pleijel: „Wróżba

12-09-2018

30 sierpnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zarzeczu odbyło się kolejne spotkanie sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów była książka Agnety Pleijel „Wróżba”.

 

Powieść autorki szwedzkiego pochodzenia to próba rekonstrukcji zdarzeń z dzieciństwa, gdzie problemy rodziców, samotność i ciągłe poczucie winy stanowczo odbiły się na przyszłości głównej bohaterki. Wrażliwa dziewczynka, a później nastolatka ratując swoją duszę uciekła w świat książek, przyjaźni i marzeń. Klubowiczki zgodnie uznały, iż autorka świetnie nakreśliła portret psychologiczny dziecka odrzuconego. Czytając tę książkę uświadamiamy sobie, że wpływ dzieciństwa na dorosłe życie jest ogromny. To ono kształtuje naszą przyszłość. Sytuację życiową głównej bohaterki najlepiej oddadzą słowa Janusza Korczaka: ,,Bez szczęśliwego dzieciństwa nasze życie jest kalekie”. Styl stworzony przez autorkę jest intrygujący, a zarazem skłania do refleksji. Narracja w 1. i 3. osobie, krótkie i urywane zdania sprawiły, że książka nabrała poetyckiego wymiaru. „Wróżba” nie należy do łatwych i przyjemnych książek, ale z pewnością warto jej poświęcić więcej czasu.

 

A. Dziad

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: