Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18862429 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zarzeczu

Iwona Kienzler: „Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek”

09-08-2018

 W dniu 27. lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zarzeczu odbyło się wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka Iwony Kienzler pt. „Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek”.

 

Książka opowiada o dwunastu niezwykłych kobietach, które w sposób szczególny zapisały się na kartach historii europejskich państw. Autorka udowadnia, że potężne władczynie lub żony przywódców największych państw kształtowały losy narodów. A to za sprawą własnej inteligencji, nieprzeciętnego charakteru lub przede wszystkim uroku osobistego. W gronie bohaterek książki można znaleźć władczynie mniej znane, jaki i te sławne. Czytelniczki zauważyły, że w opowiadanych historiach pojawiły się błędy w datach i nieścisłości w wydarzeniach historycznych. Dlatego książkę tę należy traktować jako zbiór ciekawych informacji, a nie podręcznik historyczny. Język powieści lekki i przyjemny. Idealna książka na wakacje.

 

A.Dziad

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: