Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874258 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zarzeczu

Małgorzata Wara: „Najpiękniejsza na niebie"

06-03-2018

W piękny, zimowy wieczór, 22. lutego 2018 roku, miało miejsce spotkanie DKK w Zarzeczu. W kilkuosobowym gronie Klubowiczek spotkałyśmy się, by porozmawiać o książce Małgorzaty Wardy „Najpiękniejsza na niebie”.

 

Powieść jest skomplikowana, poruszająca trudne, ale zarazem powszechne tematy. Historia głównej bohaterki wywołała burzliwą dyskusję na poważne tematy m.in. adopcji, psychologii dziecka porzuconego oraz mediów, również społecznościowych. Wszystkie Panie zgodnie uznały, że „Najpiękniejsza na niebie” nie jest łatwą i przyjemną lekturą. W powieści Małgorzaty Wardy przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Poznajemy historię Sylwii, która została porzucona przez matkę na dworcu kolejowym w Gdyni, gdy miała trzy latka. Dziś sama jest matką siedmioletniej córki i ma kochającego partnera, Andrzeja. Bohaterka choruje na śmiertelną chorobą, anemię aplastyczną. Tylko osoba spokrewniona może być dla niej dawcą szpiku, dlatego kobieta poszukuje swojej biologicznej matki i siostry bliźniaczki. O pomoc w poszukiwaniu rodziny, Sylwia zwraca się do Poli Michalak, dziennikarki telewizyjnej, realizującej programy o adopcjach dzieci. Obie kobiety łączy wiek oraz trudna i niejasna przeszłość. Autorka świetnie nakreśliła portrety psychologiczne dwóch głównych bohaterek, których życie skrywa wiele tajemnic. Historia Sylwii pozwoliła nam zrozumieć psychologię dziecka porzuconego, nie znającego do końca swojej przeszłości. Smutne zakończenie skłoniło nas do refleksji. Czytając tę książkę uświadamiamy sobie jak wielkie znaczenie ma matczyna miłość. To ona lub jej brak kształtuje nasze późniejsze życie. „Najpiękniejsza na niebie” to poruszająca książka o samotności, walce z ciężką chorobą niemniej jednak ukazuje również jak ważna jest w życiu determinacja i nadzieja.

 

A.Dziad

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: