Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301963 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zagórzu

Anna Brzezińska: ""Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach”

11-07-2018

Podczas czerwcowego spotkania rozmawiałyśmy o książce Anny Brzezińskiej "Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach”.

 

Ceniona pisarka i mediewistka, tym razem wprowadza Czytelnika w historię XVI-wiecznego Krakowa oraz Polski. Głównymi bohaterkami tej objętościowo dość dużej książki są kobiety – te bezimienne, które zniknęły z kart historii oraz te znane, które pojawiały się „na świecznikach” XVI wieku. Przewodniczką po świecie Córek Wawelu jest karlica Dosia – niechciana córka ubogiej wieśniaczki i krakowskiego słodownika. Wychowywana przez ladacznice, dzięki wielu zbiegom okoliczności trafia na wawelski dwór i zostaje maskotką córek króla Zygmunta Starego i Królowej Bony Sforzy. Razem z karliczką poznajemy wszystkie oblicza wielkiej polityki, ale także przekonamy się, że bycie kobietą w tamtych czasach – nawet jeśli należało się do królewskiego rodu – niosło ze sobą więcej bólu, niż radości.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: