Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18905545 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

"Mitologia nordycka"

29-11-2018

Członkowie DKK to fani wszelkich mitologii, więc przeczytanie zbioru mitów zebranych przez Gaimana było prawdziwą czytelniczą gratką.

 

To trochę rozjaśniło prawdę co było kanwa dla jego wcześniejszych powieści, ale też na czym bazował tworząc swoje historie Tolkien czy Alan Garner. Gaiman przedstawił na swój własny sposób kilkanaście nordyckich mitów, dzięki którym cofnęliśmy się w czasie do początku wszechrzeczy, odwiedzając Asgard, Midgard, Mimirę, Niflheim itd. Podążaliśmy śladami nordyckich bogów: Odyna, Thora, Lokiego, Frei poznając kolejno bohaterów tego odległego świata, pełnego tajemnic i mroku, w którym dominowały przebiegłość, spryt i okrucieństwo. Jedyne minusy to bardzo mała objętość "Mitologii nordyckiej" i brak ilustracji, które podobnie jak to było z mitologią grecką i rzymską wspomogły by naszą wyobraźnię. Czasami męczył również brak chronologii, ale to tylko niuanse. Z pewnością warto zapoznać się z trescią tej książki, bo to ogromnie poszerza wiedzę o mitach europejskich.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: