Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885242 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Woli Zgłobieńskiej

Grzegorz Kasdepke i „45 puknięć w głowę”

05-07-2018

Grzegorz Kasdepke i „45 puknięć w głowę” na czerwcowym spotkaniu DKK w Woli Zgłobieńskiej

 

Jak wyjaśnić trudne, niezrozumiałe nawet w świecie dorosłych pojęcia osobom będącym w wieku szkolnym? Nad odpowiedzą na to pytanie głowiliśmy się wraz z klubowiczami na czerwcowym spotkaniu DKK w Woli Zgłobieńskiej. Zadanie to, choć nadal niełatwe, okazało się nie tylko intrygujące ale i zabawne, dzięki książce Grzegorza Kasdepke zagadkowo zatytułowanej „45 puknięć w głowę”. Książka ta to zbiór krótkich, a przy tym niezwykle oryginalnych form literackich, które zdecydowanie dają tak młodym, jak i dorosłym czytelnikom poważnie do myślenia. Wspólnie z klubowiczami i autorem próbowaliśmy sobie wyjaśnić, kto to dyktator, na czym polegają oryginalność i samodzielność, czym grozi próżność i skąd się bierze, kiedy wystrzegać się ingerencji oraz jak być asertywnym. Wyjaśnianie tych pojęć było nie tylko dla nas, ale i dla autora książki pretekstem, by zastanowić się nad wieloma skomplikowanymi problemami, a także spojrzeć na nie w nowym świetle, dzięki błyskotliwej i humorystycznej formie rozdziałów – definicji. Wszak, jak czytamy w wywiadzie wyjaśniającym pojecie „bohater”: „poczucie humoru pozwala radzić sobie z problemami”. Dzięki tej lekturze nauczyliśmy się podchodzić z humorem także do problemu trudnej do zrozumienia książkowej teorii.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: