Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885981 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Woli Zgłobieńskiej

„Żabek i Ropuch. Przyjaźń”

06-04-2018

Rozmowy o przyjaźni na inauguracyjnym spotkaniu DKK dla dzieci w Woli Zgłobieńskiej

 

W pogodne przedwiosenne popołudnie 22 marca 2018 roku, po raz pierwszy w Woli Zgłobieńskiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jako pierwsi na długie, biblioteczne rozmowy o książkach zdecydowali się najmłodsi czytelnicy tutejszej Filii Boguchwalskiej Gminnej Biblioteki Publicznej. Czworo uczniów klas trzeciej i piątej szkoły podstawowej, z wielkim entuzjazmem zainaugurowało działalność DKK dla dzieci w swojej rodzinnej miejscowości. W bardzo sympatycznej atmosferze niepostrzeżenie upłynęło nam dwie godziny rozmowy. Stało się to również, a może przede wszystkim, dzięki autorowi i bohaterom książki, która towarzyszyła nam pod czas tego spotkania. „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” autorstwa Arnolda Lobel to lektura, która swą prostotą i humorem urzekła młodych czytelników. Jej bohaterowie są bez wątpienia najlepszymi przyjaciółmi, choć nie zawsze się ze sobą zgadzają i jak zauważyli klubowicze, nie zawsze postępują wobec siebie należycie. Żabek nie może powstrzymać śmiechu na widok kostiumu kąpielowego Ropucha i ucieka się do małego oszustwa, by obudzić przyjaciela wiosną. Jednak w sytuacjach takich jak choroba, zagubienie guzika, czy bezowocne oczekiwanie na list, zarówno Żabek, jak i Ropuch mogą liczyć na pomoc i poświęcenie wiernego druha, będącego w stanie nawet stanąć na głowie, by wymyślić dla przyjaciela pasjonująca bajkę. Na dowód sympatii, jaką wzbudzili w naszym kameralnym, czytelniczym gronie Żabek i Ropuch, pod koniec spotkania wszyscy napisaliśmy listy do jednego z nich. Każdy z uczestników wymienił swoją ulubioną przygodę i powody, dla których ci dwaj bohaterowie stali się bliscy naszym sercom.

 

Paulina Piechowicz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: