Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24768479 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Woli Mieleckiej

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

21-09-2018

We czwartek 20 września w Sali Widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek,  jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce.

 

W spotkaniu uczestniczył dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec Damian Małek, Dyskusyjny Klub Książki, bibliotekarze, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej oraz czytelnicy.  Autorkę przywitała Justyna Ryczek - bibliotekarz i moderator działającego klubu. Przybliżyła słuchaczom postać pisarki.

Krystyna Mirek mieszka pod Krakowem. Prywatnie jest żoną, mamą czwórki dzieci. Na swoim blogu tak pisze o sobie: „Jestem wierna tradycyjnym wartościom. Stałości, wierności, przyjaźni, domowemu ciepłu, macierzyństwu, miłości, wytrwałej pracy, cieszeniu się zwyczajnym dniem, wdzięczności”. Za nim na dobre zajęła się pisaniem powieści, przez wiele lat pracowała w szkole, ucząc języka polskiego i niemieckiego. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Od kilku lat spełnia swe największe marzenie i tworzy piękne, klimatyczne powieści, pełne ciepła i optymizmu. Pierwsza „Prom do Kopenhagi” ukazała się w 2011 roku. Do chwili obecnej powstało 20 utworów, z czego kilkanaście uzyskało status bestsellera. Najbardziej znane to: Droga do marzeń, Podarunek, Francuska opowieść, Większy kawałek nieba, Wszystkie kolory nieba, Obca w świecie singli, Pojedynek uczuć; cykle: Jabłoniowy sad, Saga rodu Cantendorf, Willa pod Kasztanem. W przeddzień spotkania ukazała się gorąca nowość na rynku wydawniczym: Szczęście za horyzontem. Autorka współpracuje z portalem internetowym Polki.pl, gdzie publikuje felietony, a w gazecie Pani domu prowadzi rubrykę Mama radzi mamom.

 

Pani Krystyna to osoba niezwykle ciepła, otwarta i serdeczna. Podczas spotkania opowiadała o swoim codziennym życiu. Jak każda kobieta – gotuje, sprząta, pracuje w ogrodzie, spędza wolny czas z dziećmi. I oczywiście tworzy! Pomysły na książki czerpie z życia. Lubi obserwować ludzi, stąd też nawet przypadkowo zasłyszana rozmowa w kawiarni staje się motywem kolejnej historii. Powieść stara się tak napisać, żeby była atrakcyjna dla czytelnika, wartościowa i niosła jakieś głębokie, życiowe przesłanie. „ Historie w moich książkach są zmyślone, ale emocje prawdziwe”- wyznała pisarka. Gorąco zachęcała słuchaczy, a szczególnie młodzież do realizacji swoich marzeń i nie odkładania ich na później: „Każdy ma jakiś ukryty talent, trzeba go tylko znaleźć i rozwijać”. Pani Krystyna zrobiła swoim fanom niespodziankę, przywożąc na spotkanie najnowszą, premierową powieść „Szczęście za horyzontem”. Zdradziła również literackie plany na przyszłość. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć i autografów, rozdawanych przez pisarkę! Czwartkowe spotkanie z Panią Krystyną Mirek było prawdziwą ucztą  duchową  i doniosłym wydarzeniem dla czytelników Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej! 

 

Justyna Ryczek

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: