Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24669919 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Woli Mieleckiej

Diane Chamberlain: "Dar morza"

04-05-2018

Kwietniowe spotkanie DKK w Woli Mieleckiej

 

30 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej. Tym razem panie podjęły trudne problemy bohaterów książki „Dar morza” Diane Chamberlain. Amerykańska autorka znana jest bardzo dobrze naszym czytelnikom z takich powieści jak: „Milcząca siostra”, „Kłamstwa”, „Dobry ojciec” i ostatniego cyklu „Kiss River”. „Dar morza” to wciągająca historia z tajemniczymi bohaterami, skrywającymi sekrety i mroczne tajemnice. W swoje jedenaste urodziny Daria Cato na plaży znajduje porzuconego noworodka. Ratuje dziewczynkę, zostając tym samym lokalną bohaterką. Dziecko zaś adoptuje rodzina Cato. Od tamtej pory Daria czuje ogromna więź z Shelly, troszczy się o nią i zapewnia bezpieczeństwo. Po śmierci matki sama stara się być matką dla dziewczyny. Rezygnuje nawet ze swego szczęścia i miłości. Ich spokojne życie burzy przybycie do rodzinnego miasteczka Rory’ego, przyjaciela z dzieciństwa Darii, obecnie sławnego producenta telewizyjnego „Prawdziwych historii”. Okazuje się, że przyjechał na prośbę Shelly, która prosi go o odkrycie jej biologicznych rodziców. Czy rozgrzebywanie i odkrywanie przeszłości będzie błędem? Co można zyskać, a co można stracić? Takie pytania nasuwają się w trakcie lektury. „Dar morza” jest powieścią wielowątkową, zaskakującą i trzymającą w napięciu aż do ostatniej strony. Jest opowieścią o skomplikowanych relacjach w rodzinie, miłości, przeżywaniu żałoby, o błędach, trudnych decyzjach, dręczących wyrzutach sumienia, a przede wszystkim o kłamstwach i sekretach z różnych przyczyn.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 14 maja o godzinie 17. Będziemy omawiać książkę Karoliny Wilczyńskiej „Właśnie dziś, właśnie teraz”.

 

Justyna Ryczek

 

  „Dar morza” Diane Chamberlain to kolejna wzruszająca książka tej autorki. Pełna napięcia fabuła odkrywa tajemnice nadmorskiej miejscowości Kill Devil Hills oraz jej mieszkańców. Mija dwadzieścia lat po znalezieniu przez Darię porzuconego noworodka, który staje się dla niej i jej rodziny „darem morza”, szczęściem o nieznanej tożsamości. Adoptowana przez rodzinę Darii dziewczynka – Shelly wyrasta na piękną kobietę, która jednak potrzebuje ochrony ze strony swoich bliskich. Rolę taką przejmuje Daria, która dbając o swój „dar”, traci szansę na normalny związek i miłość ukochanego. Co zrobi Daria oraz z jakimi problemami będzie musiała się zmagać? Na dodatek Shelly spróbuje poznać okoliczności swoich narodzin poprzez pewnego producenta telewizyjnego, dawnej sympatii Darii. Jak w tej sytuacji zmieni się życie Darii? Jakie mroczne tajemnice odkryje dochodzenie, czy ujawniona prawda musiała ujrzeć światło dzienne? A jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie? Gorąco zachęcam do przeczytania oraz przemyśleń nad ludzkimi wyborami.

Agnieszka

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: