Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885730 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Elena Kedros: " Legenda Robinii"

12-10-2018

Stara mądrość angielska głosi: nie sądź książki po okładce. Utrzymana w słodko komiksowym stylu ilustracja sugeruje wiek potencjalnych czytelników na około 12-13 lat.

 

Jednak bohaterowie Legendy Robinii to zdecydowanie nastolatkowie, którym bliżej do dwudziestki; jedynie tytułowa Robinia ma lat piętnaście. Jak na tak młody wiek – jest niebywale dojrzała i silna, skoro, zmuszona przez tragiczne okoliczności, dokonuje pochówku kilku? kilkunastu? mieszkańców swojej wioski, zamordowanych przez rycerza Percy’ego Brook’a. Takich „kiksów” znajdziemy w książce więcej; ogółem całość sprawia wrażenie powieści pisanej na zamówienie, które autorce chyba nie do końca pasowało. Mam wątpliwości co do poszczególnych pomysłów, będących albo dość mocno zgranymi kliszami literackimi (postać Bryce), albo za słabo uzasadnionych akcją. Tytułowa Robinia ma zdecydowanie więcej wspólnego z rudowłosą Meridą niż Robin Hoodem. Już sam pomysł zmiany płci słynnego rozbójnika wydaje się – delikatnie mówiąc – naciągany i ryzykowny. A teraz trochę pochwał. Atutem książki jest wartka akcja i lekki język, dzięki któremu czyta się ją bardzo szybko; duży plus za stronę wizualną. Gdybym miała okazję przeczytać kolejne tomy, pewnie bym po nie sięgnęła. Ale byłby to mój wybór, którego wcale nie polecam innym czytelnikom.

 

Barbara Wójcik

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: