Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885926 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Bobbie Peers, William Wenton: " Instytut szyfrów"

09-07-2018

Winietka na książce głosi, że był to bestseller roku 2016 w Norwegii, a notka z ostatniej strony okładki informuje, że wykupiono już prawa do ekranizacji powieści.

 

Z pewnością czyta się ją dobrze, akcja jest wartka, czasami nawet zaskakująca. A jednak czegoś w niej brak. Już samo sięgnięcie po tematykę z dziedziny kryptologii sugeruje, że oto trzymamy w ręku jakąś zagadkę, do której klucz sprytnie ukryto na kartach książki. Niestety, po przeczytaniu tomu pierwszego stwierdzamy, że jest to kolejne wcielenie Harrego Pottera, o tyle różne od oryginału, że tytułowy William nie do końca jest człowiekiem. Jedyne „szyfry”, na jakie możemy się tu natknąć, to nawiązania literackie do znanych i – niestety – bardzo ostatnimi laty zgranych schematów powieściowych. A szkoda, bo można się było pokusić o nieco bardziej wyrafinowaną zabawę konwencjami, o inteligentne wciągnięcie czytelnika w grę, która wytrąciłaby go z przyjemnego, ale dość biernego poznawania świata przedstawionego. Ot, taka sobie historia do poczytania w czasie wakacji.

 

Moderator, Barbara Wójcik

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: