Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874080 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ WARDĄ

10-05-2018

 

 
 W środę 9 maja w ustrzyckiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą, laureatką nagrody  IBBY ”Książka roku 2015’’ za książkę dla młodzieży 5 sekund do Io. Na spotkanie z autorką, malarką i rzeźbiarką przybyła młodzież z klas VII z ZSP nr 1 i klas II z ZSL w Ustrzykach Dolnych.
Trzeba przyznać, że było to bardzo udane spotkanie. Wprawdzie młodzież nie znała dotąd twórczości pani Wardy, to jednak Autorka tak ciekawie i barwnie opowiadała o swojej twórczości, drodze do literatury oraz o warsztacie pisarskim, że po spotkaniu zniknęły z półek wszystkie powieści, będące w posiadaniu ustrzyckiej Biblioteki.
Małgorzata Warda odsłoniła kulisy powstania swoich powieści, inspiracje i motywy podejmowanych tematów. Bardzo ciekawa była choćby opowieść o debiucie literackim w debiutującym na rynku edytorskim wydawnictwie, co przełożyło się na niewystarczającą promocję książki. A mimo to powieść ta, podejmująca zupełnie wówczas niepopularną problematykę, wyznaczyła kierunek dalszej pracy pisarskiej Autorki.  W ciągu kilku zaledwie lat powstało szereg powieści dla dorosłych, niełatwych w odbiorze, podejmujących trudne tematy, jak zaginięcia i porwania dzieci czy przemocy fizycznej i psychicznej. Autorka bardzo staranie przygotowuje się do swoich powieści, zbierając informacje od różnorakich fachowców np. psychologów, funkcjonariuszy policji, a nawet jasnowidzów.
Później był czas na pytania słuchaczy. Przeważnie jest to najkrótsza część takich imprez, jednak tym razem było inaczej. Młodzież zadawała mnóstwo pytań, których dojrzałość zaskoczyła nie tylko Autorkę. Jedną z podniesionych przez młodzież kwestii był wzajemny wpływ dziedzin sztuki, którymi pani Małgorzata Warda zajmuje się na co dzień. Pytanie, czy zgłębianie mrocznych tajemnic ludzkiej psychiki przejawia się w sposobie malowania postaci oraz czy umiejętności kształtowania obiektów trójwymiarowych pomagają w jakiś sposób w konstruowaniu fabuły powieściowej, wymagało dłuższej chwili namysłu.  Uczestniczyło: 98 osób
Na koniec spotkania Pisarka zdradziła, że obecnie pracuje nad książką, której fabuła toczy się w scenerii bieszczadzkiej głuszy. Swoim niezwykle otwartym i ujmującym sposobem opowiadania wzbudziła sympatię uczestników spotkania i zachęciła do czytania swoich powieści.
 
Moderator
 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: