Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874557 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Katarzyna Ryrych: „Denim blue"

15-01-2018

Dla młodzieży, z którą spotkałam się w piątek, książka Katarzyny Ryrych kwalifikuje się do działu „bajek o żelaznym wilku”.

Niby coś tam o PRL wiedzą, ale zdecydowana większość kojarzy ten czas z opowieściami dziadków, a nie – rodziców, ci bowiem byli po prostu za młodzi, aby coś więcej z tamtych lat zapamiętać. Dla ludzi urodzonych w połowie lat 80tych dorastanie przypadło na czasy, gdy po „denimy” można było po prostu pójść do sklepu. Historia spodni Zygi, niezmiennie uciekających w sferę marzeń, znakomicie punktuje ironię ukrytą w jakże często wówczas powtarzanym powiedzeniu: „dla chcącego – nic trudnego”. Poziom socjalistycznego absurdu był tego rodzaju, że nie tylko przed owym chcącym trudności piętrzyły się jak góry, to jeszcze rzadko kiedy można było przewidzieć, z jakiego typu przeszkodami przyjdzie mu się zmierzyć. Powieść Katarzyny Ryrych przybliża współczesnym nastolatkom świat dziwny, choć wcale nie tak bardzo odległy, w sporym uproszczeniu, ale przez to w sposób możliwy do przyswojenia. Polecam gorąco – zwłaszcza osobom z tej nieco starszej młodzieży (mam na myśli 40+).

 

Moderator, Barbara Wójcik

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: