Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16003014 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Tarnobrzegu

,Światło między oceanami"

26-06-2018

W dniu 25.06.2018 r. w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki inspirując się powieścią pt.: ,,Światło między oceanami" M.L.

 

Stedman, poruszyły temat losów ludzkich. Spotkanie poprowadziła Anna Pałys, uczestniczyło 12 Klubowiczek. ,,Światło między oceanami", to poruszająca powieść australijskiej pisarki o dokonywaniu wyborów życiowych, o wyrzutach sumienia, traumach i cienkiej granicy między dobrem a złem. Akcja przenosi nas do lat 20. ubiegłego wieku, a dokładniej do roku 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, który walczył na wojnie, nadal zmaga się ze wspomnieniami, które go męczą. Prawdopodobnie cierpi na zespół stresu pourazowego. Objęcie posady latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii małej wyspie Janus Rock, wydaje się idealnym remedium na walkę z demonami. To właśnie tam Tom wiedzie spokojne życie z kochającą żoną Isabel, która dzielnie postanawia dzielić z nim samotność i tylko pozostaje jeszcze kwestia posiadania dzieci. Po kilku poronieniach i urodzeniu martwego dziecka, kobieta popada w depresję. Sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót, gdy pewnego dnia do brzegu wyspy dobija łódka z nieżyjącym mężczyzną i żywym niemowlęciem, zmieniając wszystko. Kim są pasażerowie? Czy ktoś będzie szukał dziecka? Isabel postanawia zatrzymać ,,maleńką Lucy", niestety nie zdaje sobie sprawy, że podjęcie takiej decyzji niesie ze sobą konsekwencje o dużym ładunku emocjonalnym; cierpimy z Isabel, współczujemy Tomowi oraz Hannah. Zastanawiamy się, co przeżywa Grace i jak każdy z nas zachowałby się w podobnej sytuacji. Czy mężowską nielojalność da się wybaczyć? Autorka pokazuje, do czego zdolna jest kobieta, która pragnie dziecka za wszelką cenę. Książka zdecydowanie zmusza do refleksji. Piękna i mądra o ludzkich pragnieniach i najtrudniejszych decyzjach.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: