Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16186623 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Tarnobrzegu

Krisztina Toth: "Linie kodu kreskowego"

31-05-2018

W dniu 5 maja 2018 r. w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowały nad problematyką lektury ,,Linie kodu kreskowego" autorstwa Krisztiny Toth.

 

Spotkanie poprowadziła Anna Pałys, uczestniczyło 9 pań. ,,Opowiedziane historie" przez Toth na pewno zaciekawiły. Obrazki z życia czy to dziewczynki, czy młodej doświadczonej już nieco kobiety wzruszają. Pozornie różne, a tak podobne. Żadnych zbędnych słów, ozdobników, za to dużo tego, co niedopowiedziane, ulotne, metaforyczne. Nie można zaprzeczyć sile prawdziwych emocji. Historie węgierskich kobiet, ich dzieciństwo, młodość, związki, zwykła codzienność - to obszar, po którym Toth porusza się swobodnie. Z jej wrażliwością, odczuwaniem świata można się utożsamiać albo i nie. To dobra, ambitna węgierska literatura, która skłania do przemyśleń. Jest w niej prywatność zanurzona w sferze intymnych przeżyć. Realistyczne opisy ocierają się o naturalizm, ale dalekie są od wulgarności. Autorka czerpie przyjemność z wracania do ,,minionych" smaków, zapachów, widoków, dźwięków, radości i lęków. Piętnaście historii - to tyle, ile kresek na tytułowym kodzie kreskowym – symbolizującym pragnienie tego, co pożądane, trudne do zdobycia. To symbol Zachodu, kojarzącego się z dobrobytem i lepszym, szczęśliwszym życiem. Toth podgląda życie kobiet: nastolatek, młodych matek, a także kobiet zdradzanych i samotnych. Opowiadania są uniwersalne, jak zauważyły Klubowiczki. W przedstawionych historiach każdy znajdzie coś dla siebie. Czytelnik może przyjąć własną perspektywę i odnieść się do swoich doświadczeń.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: