Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16077375 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

15-05-2018

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 14 maja 2018 r. w Filii nr 1 odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, wrocławską pisarką pisząca książki łączące kryminał z romansem.

 

Autorka jest laureatką konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Jest również założycielką projektów „Czytajmy Polskich Autorów” i „Pisarka czyta”. W 2012 roku została członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich. Od 2017 roku jest członkiem Kapituły Literackiego Debiutu Roku. Podczas spotkania autorka zwierzyła się, że lubi pisać o Śląsku i jest właścicielką jak sama to określiła ,,szalonej wyobraźni”. Od kiedy sięga pamięcią zawsze zajmowała się pracą twórczą. Z całą pewnością pisanie jest jej pasją, tym, co sprawia radość oraz sposobem na życie. Lubi autorskie spotkania, ponieważ bywają inspirujące. Świadomie uprawia tzw. ,,międzygatunkowość”, poza tym lubi pisać serie, układać playlisty, jest autorką 29 książek i kilku antologii oraz tekstów piosenek dla zespołu All The Wrong Ways. Na pewno w jej książkach znajdziemy romantyczny pierwiastek; to miłość do kobiety, która bywa impulsem do przemiany bohatera. Do tego szczypta erotyki, akcji, humoru, trochę kryminału i thrillera. Bo są to książki dla każdego, kto ceni dobry styl i lekkie pióro. Oto recepta na sukces. Autorka w trakcie spotkania zdradziła, w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspirację do ich pisania, skąd czerpie pomysły na kreację głównych bohaterów. Opowiadała również o swoim życiu zarówno zawodowym, a także prywatnym. Okazała się wielką miłośniczką zwierząt. Wszelkie poszlaki wskazują na to, że rudy Bekon z powieści pt. ,,Wszystko wina kota”- to prywatnie ulubiony futrzak pisarki. Na koniec autorka zaprezentowała fragment najnowszej dylogii pt. ,,Kiedy zniknę”, ,,Kiedy wrócę” i zdradziła plany na najbliższą przyszłość. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 

Relacja telewizyjna ze spotkania w Tarnobrzegu  http://tvl.tarnobrzeg.pl/…/2018-05-14-dilerka-emocji-gosci…/

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: