Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874172 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Sieniawie

Piotr Czerwiński: "Zespół ojca"

27-11-2018

Piotr Czerwiński – polski publicysta, pisarz. Ukończył studia z zakresu dziennikarstwa, zadebiutował powieścią „ Pokolenia ”. W 2005 roku po wydaniu książki wyjechał do Dublina. Druga książka ukazała się w 2009 roku - „ Przebiegum Życiae”. Kolejne to : „ Międzynaród ”, „ Pigułka wolności ”, 15 lutego 2017 roku swoją premierę miała książka pod tytułem „ Zespół Ojca ”.

 

26.11.2018 r odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży, na którym to właśnie omawiana była powieść „ Zespół Ojca ”. Autor ukazuje życie i rozpad polsko- francuskiej rodziny, z fatalnymi konsekwencjami dla ich synka Filutka urodzonego w Irlandii. Odkrywa przejmujący, dramatyczny obraz rodziny żyjącej na emigracji, która pod wpływem przypadkowych zdarzeń rozpada się z dnia na dzień. Książkę można podzielić na dwie zupełnie różne opowieści w obu z nich narratorem jest ojciec - Konrad. W pierwszej części autor odsyła nas w świat muzyki. Konradowi udaje się stworzyć własny zespół, muzykę kocha na równi z byciem rodzicem. Szczęście nie trwa jednak długo. Pewnego wieczoru wszystko się zmienia. Francuska partnerka Bell postanawia rozstać się z Konradem i zabrać ze sobą dziecko do innego kraju. Rozpoczyna się dramat ojca i syna. W drugiej część opisuje chory system, w którym ojciec nie będąc w związku z matką swojego dziecka, nie ma do niego żadnych praw. Pokazuje człowieka przerażonego możliwością utraty syna, który jest dla niego całym sensem życia, mężczyznę porzuconego, zagubionego, który cierpi. Mężczyzna musi stoczyć zaciętą walkę z prawem i z kochaną jeszcze do niedawna kobietą…

 

W. Szewc

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: