Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16999528 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Sieniawie

Jakub Małecki: "Rdza"

09-10-2018

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu dla dorosłych odbyło się w ostatnia środę miesiąca, poświęcone było powieści „Rdza” autorstwa Jakuba Maleckiego.

 

Jakub Małecki polski pisarz zaliczany początkowo do nurtu fantastyki, obecnie piszący głównie literaturę obyczajową. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Oprócz pisarstwa zajmuje się również tłumaczeniem literatury z języka angielskiego. Opowiadanie „Za godzinę powinna tu być” ze zbioru Zaksięgowani zostało nominowane do nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2009. W roku 2012 Małecki otrzymał nagrodę Śląkfa w kategorii Twórca Roku, a za powieść Dżozef uzyskał nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, Dygot nominowany był do Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus i Poznańskiej Nagrody Literackiej oraz został laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. W 2017 roku nominowany został do Nagrody Literackiej „Nike” za powieść „Ślady’. „Rdza”, to powieść, która ukazała się w 2017 roku i jest to już kolejna książka młodego pisarza. Głównym bohaterem książki jest Szymon, który w wieku siedmiu lat traci rodziców, opiekę nad nim przejmuje babcia. Początkowo czytelnik odnosi wrażenie, że jest to sytuacja mało korzystna dla małego chłopca, babcia sprawia wrażenie osoby oschłej. Jak się okazuje to tylko pozory, ponieważ doskonale rozumie strachy małego dziecka i na swój sposób stara się je rozwiązać. Powieść to saga rodzinna obejmująca trzy pokolenia. Akcja rozgrywa się współcześnie, ale autor wraca do wydarzeń z okresu II wojny światowej. Mimo wielu trudnych tematów poruszanych w książce takich jak okrucieństwo wojny wraz wszystkimi jej aspektami. Na pierwszy plan wysuwa się aspekt utraty najbliższych, tak samo bolesny w czasie działań wojennych jak i pokoju. Serdecznie polecamy, warto przeczytać.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: