Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874319 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Rzeszowie

Światowy Dzień

18-12-2018

"Pan Miś chrapie”

 

Karmy Wilson w DKK „Bajkoteka. Klub Książki dla Malucha” – z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 

Listopadowe spotkanie maluchów i rodziców upłynęło pod znakiem świętowania Światowego Dnia Pluszowego Misia. Literacką inspiracją do rozmów, zabaw i plastycznych zajęć była książka „Pan Miś chrapie” amerykańskiej autorki Karmy Wilson. Pisarka była nominowana w plebiscycie „Goodreads Choice Award: Najlepsza książka obrazkowa”, który organizuje Goodreads , portal społecznościowy dla czytelników z całego świata. Ilustracje do książki wykonała Jane Chapman, brytyjska ilustratorka. „Pośród lasu, w głębinach nory, kiedy wokół hula zawieja, Pan Miś śpi w swym posłanku z kory. Chrapie tak, aż się trzęsie knieja…” „Pan Miś chrapie” (wyd. Egmont) w przekładzie Natalii Usenko to wierszowana opowieść o zimowym śnie pewnego brązowego niedźwiedzia. Kiedy Pan Miś śpi w swojej norze, odwiedzają go różne leśne zwierzęta. Podczas misiowego snu przyjaciele przygotowują różnorodne smakołyki, tańczą i radują się ze wspólnej zabawy. Misiowi nie przeszkadzają hałasy, w norce rozlega się błogie pochrapywanie. Czy istnieje coś, co jest w stanie obudzić niedźwiedzia? Ciepła, sympatyczna opowieść o przyjaźni, leśnych zwierzątkach to idealna lektura na zimowe, rodzinne wieczory. Głośne czytanie książki Karmy Wilson zainicjowało rozmowę o zwyczajach niedźwiedzi. Ich pluszowi kuzyni to powiernicy dziecięcych tajemnic, marzeń, ale i wyjątkowi pocieszyciele. Spotkanie uatrakcyjniły zabawy z chustą animacyjną, zagadki o bajkowych misiach, spacer po niedźwiedzich śladach i odciskanie misiowych łapek na papierze. Nie zabrakło również zabaw z kredkami oraz zadań ćwiczących spostrzegawczość. Na zakończenie spotkania maluchy wraz z rodzicami złożyli życzenia pluszowym misiom.

 

Marcelina Janisz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: