Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885684 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Ropczycach

Angelika Kuźniak: "Papusza"

28-08-2018

24 sierpnia odbyło się spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki, na którym rozmawialiśmy o książce Angeliki Kuźniak pt. Papusza.

 

Znakomita biografia cygańskiej poetki bardzo podobała się Klubowiczkom. Autorka jest cenioną reportażystką , laureatką kilku prestiżowych nagród dziennikarskich.Wszechstronna biografia, opisująca dzieciństwo Papuszy - czyli Lalki, młodość w taborze cygańskim, trudne początki nauki czytania i pisania, rodzenia się talentu poetyckiego, niezwykłą wrażliwość połączoną z siłą tej prostej - niezwykłej kobiety. Realia życia w taborze, wszechogarniający głód, chłód, osadzenie ich w czasach przedwojennych, wojennych, rzezi wołyńskiej - daje obraz odrębnej wspólnoty żyjącej obok narodu polskiego, jednocześnie dzielącej z nim krwawe losy okupowanej Polski. Na ówczesne ciężkie życie Cyganek, nie mających niczego, zmuszonych do zapewnienia wyżywienia swoim rodzinom, zupełnie niezrozumiałe dla nas i niemożliwe do oceny - dzięki lekturze książki Angeliki Kuźniak i zawartych w niej przemyśleniach oraz poezji Papuszy - możemy popatrzeć ze współczuciem. Poezji odkrytej przez Jerzego Ficowskiego i wielbionej przez Juliana Tuwima.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: