Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24768366 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Racławówce

Krystyna Mirek: "Prom do Kopenhagi"

08-03-2018

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe Dyskusyjnego Klubu Książek dla dorosłych.

 

Powstał 6 marca 2013 r i pierwszą książką o której dyskutowano była Arabska żona Tani Valko. W ciągu minionych pięciu lat biblioteka gościła cztery powieściopisarki: 29 V 2014 r. Małgorzatę Gutowską -Adamczyk, 22 V.2015 r. Agnieszkę Lingas-Łoniewską, która przyjechała w towarzystwie swojej koleżanki również pisarki: Magdaleny Zimny-Louis, która prowadziła spotkanie ; 11 V 2016 r. Małgorzatę Wardę oraz w 9 V.2017 r. Joannę Jodełkę. Odbyło się 58 spotkań na których dyskutowano o 53 powieściach pisarzy polskich i obcych. Z tej okazji członkinie DKK otrzymały od bibliotekarki listy gratulacyjne w wiosennej oprawie oraz płytki z fotografiami z pięciu lat DKK. Bibliotekarka pogratulowała też wszystkim paniom udanych spotkań i życzyła sukcesów na dalsze lata. Chciała też serdecznie podziękować Pani Małgosi Augustyn-koordynatorce DKK na Podkarpaciu za opiekę i pomoc merytoryczną w ciągu tych pięciu lat. Pani Małgosiu-dziękujemy! Były wspomnienia, pyszne torty: okolicznościowy wykonany przez panią Izabelę Ceglarz oraz wiosenny wykonany przez Krystynę Juchę.

W trakcie spotkania dyskutowano też o powieści Krystyny Mirek pt. :”Prom do Kopenhagi” Jest to piękna opowieść o sile przyjaźni a także miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody i zwycięża! Powieść lekka, łatwa -do przeczytania w ciągu jednego wieczoru. Głównych bohaterów: piękną Weronikę oraz niezwykle ambitnego Konrada połączyło piękne i romantyczne uczucie. Cieniem na ich miłości kładzie się tragiczna historia z przeszłości Konrada i rodzinna tajemnica Weroniki. Dziewczyna niekochana przez ojca cierpi podwójnie: wskutek egoizmu, oszczerstw najbliższej rodziny, nie może być z ukochanym. Jak się zakończy ta historia? Radzimy sięgnąć po tę powieść! Pisarka oddając do rok czytelników kolejne wydanie swej pierwszej powieści tak pisze o miłości: „Prawdziwa miłość to wyjątkowy dar, warto o nią walczyć. Jest siłą zdolną do pokonywania przeszkód i leczy rany. Wciąż uważam, że warto brać życie w swoje ręce, nawet jeśli na początku jest to trudne. I że za każdym zakrętem życiowym czeka na nas coś dobrego, najważniejsze to nie poddać się przed metą”.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się w kwietniu po świętach a tematem dyskusji będą dwie powieści: „Paryż w piątek trzynastego” oraz „Telefon od anioła”

Oprac. Halina Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: