Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24746415 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Racławówce

Lidia Witek: "Wybór Marty"

19-01-2018

Powieść Lidii Witek  "Wybór Marty"oparta jest na faktach i jest historią życia Marty Karwowskiej, wziętej i utalentowanej pani architekt.

 

Akcja powieści usytuowana jest w latach 60tych -70-tych XX w. Życie Marty ustabilizowane i monotonne zmienia się w jednej chwili. Pewnego zimnego, deszczowego wieczoru do drzwi jej mieszkania puka daleka krewna, Małgosia. Dziewczyna dopiero co zaczęła studia a teraz zaszła w nieplanowana ciążę. Nie może urodzić tego dziecka. Nie chce zawieść swojego ojca chorego na serce, którego każde silne wzburzenie może doprowadzić do śmierci. Nie chce również komplikować życia Grzegorzowi- swojemu chłopakowi. Razem zdecydowali się na aborcję. Małgosia przyszła do Marty poprosić o kilka noclegów po zabiegu. Marta postanawia nie dopuścić do tak drastycznego kroku. Proponuje alternatywę: pomoc w wychowaniu dziecka lub jego adopcję .Małgosia ze strachu wyrzeka się synka. Marta podjęła tę decyzję pod wpływem wspomnień. Kilkanaście lat wcześniej, w czasie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej, sąsiadka Marty, Adela, przygarnęła opuszczone dziecko. Wszystkim zaimponowała wtedy jej decyzja. Przeżycia z okresu wojny, ukształtowały Martę, wyznaczyły normy postępowania i hierarchię wartości. Marta podejmując decyzję adopcji Wojtusia, nie myśli że ta decyzja bardzo skomplikuje jej życie, zburzy cały dotychczasowy porządek. A kolejne dni przyniosą nowe rozczarowania i jeszcze bardziej bolesne wybory…Ale o tym przeczytacie państwo czytając tą budującą i pozwalającą wierzyć w dobroć -powieść. Czytelniczkom DKK w Racławówce, które spotkały się 17 I.2018 r., powieść L. Witek bardzo się spodobała, zaimponowała im odwaga i szlachetność głównej bohaterki. Powieść wzbudza dobre emocje i pokazuje jak ogromna potrafi być miłość do bliźniego zdolna do największych wyrzeczeń. Bardzo polecamy tą powieść!

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy już 14 lutego, a tematem będzie powieść Karoliny Wilczyńskiej: ”Właśnie dziś, właśnie teraz”.

Oprac. H. Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: