Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16265435 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Przeworsku

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską

19-10-2018

W październikowe popołudnie gościliśmy w naszej bibliotece Elżbietę Cherezińską, znaną i czytaną autorkę książek historycznych.

 

Pisze od kilkunastu lat, a jej ulubionym okresem jest polska piastowska - czasy Mieszka i zapoczątkowana przez niego dynastia. Wszystkie jej powieści mają za zadanie rozbudzić u Polakach zainteresowanie własną historią. Autorka opowiadała jak z fragmentów kronik czy źródeł historycznych z różnych krajów można odczytać historię panowania władcy i suchym faktom nadać ciekawą fabułę. Mówiła o roli badań archeologicznych w odkrywaniu dawnych dziejów. Sama na bieżąco śledzi najnowsze odkrycia historyczne i naukowe by wykorzystać je w swoim pisarstwie. Wraz mężem sprawdzała cieśninę morską w Szwecji jako prawdopodobne miejsce bitwy morskiej królowej Sigridy. Elżbieta Cherezińska swoją olbrzymią wiedzę historyczną przekazywała uczestnikom spotkania w ciekawy i obrazowy sposób. Mówiąc ciepłym i spokojnym głosem, potrafiła przykuć uwagę czytelników i sprawiła na słuchaczach duże wrażenie. Tradycyjnie do autorki ustawiła się kolejka czytelników z książkami, po autograf. Spotkanie było kolejnym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, wspieranego przez Instytut Książki.

 

Halina Jasnosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: