Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336926 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przeworsku

"Dżentelmen w Moskwie"

29-06-2018

„Jeśli człowiek nie jest panem swojego losu to z pewnością stanie się jego sługą” Motto to odzwierciedla nam życie i postać hrabiego Aleksandra Rostowa, przedstawiciela rosyjskiej arystokracji przewrotnością losu skazanego na spędzenie reszty swojego bytu w hotelu. To główny bohater powieści „Dżentelmen w Moskwie,” której autorem jest amerykański pisarz Amor Towles. Wyrok bolszewickiego sądu oderwał go od luksusu, wygodnego życia, pozbawił przyjaciół. Mogłoby się wydawać, że podda się rozpaczy i zwątpieniu, ale to nie byłby Aleksander Rostow. Owo wydarzenie nadaje jego życiu nowy sens, godzi się z tym, że jego świat się rozpadł. Hotel - więzienie staje się jego domem, odnajduje tu przyjaciół, nawet jego ulubione hobby staje się zawodem. Przez hotel przewijają się tabuny gości i przez ich pryzmat obserwujemy zmiany polityczne i społeczne zachodzące w Rosji. Lektura „Dżentelmena w Moskwie podnosi na duchu ukazując, iż przyzwoitość, przyjaźń, wiedza i kultura osobista to wartości nieprzemijające nawet w mrocznych czasach stalinizmu. To pełna uroku i subtelna książka, czytając ją delektujemy się każda stroną. Autor zadbał o każde słowo, jego styl jest potoczysty, ze swadą i lekkością przelał niezbyt wartką fabułę na wciągające strony powieści. Postacie bohaterów wyraziste, niebanalne, sympatyzujemy z nimi, ich dialogi ciekawe, pouczające i niekiedy z przymrużeniem oka. Towles przemyca w nich czytelnikowi odniesienia do kultury i literatury rosyjskiej czy amerykańskich filmów. Dodatkowym walorem tej książki są przypisy przybliżające czytelnikowi historyczną rzeczywistość. Dla mnie była to pasjonująca, znakomita lektura, do której chętnie powrócę.

 

Halina Jasnosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: