Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18874362 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przemyślu

Christopher Edge: "Wiele światów Albiego Brighta"

26-05-2018

Dyskusja o książce Christophera Edge "Wiele światów Albiego Brighta"

 

Są książki, które wywierają na nas duże wrażenie i jeszcze długo po lekturze myślimy o sytuacjach, w których znaleźli się bohaterowie. Taką pozycją jest "Wiele światów Albiego Brighta" autorstwa Christophera Edge, o której dyskutował młodzieżowy DKK – 28 kwietnia 2018 r. Albiemu umiera mama. Chłopiec zostaje z tatą, który coraz bardziej angażuje się w pracę zawodową, w badania w instytucie CERN. Albi tęskni za mamą, ale i za ojcem. Bardzo potrzebuje obecności rodzica, jego akceptacji, zwykłych, codziennych rozmów. Najczęściej jednak taty nie ma, a chłopcem zajmuje się dziadek. Albi Bright wgłębia się w naukę. Przechodzi przez wiele równoległych światów, które różnią się między sobą drobnymi szczegółami. W równoległym świecie jego życie wygląda zupełnie inaczej. Albie, chłopiec, który swoje imię otrzymał po sławnym naukowcu Albercie Einsteinie, wyruszając w ryzykowną podróż do innego świata chce odnaleźć swoją mamę. Ma szansę patrzeć na siebie w innym wcieleniu i oceniać. Może poczuć gniew, miłość, nadzieję, złość, zakłopotanie, czy onieśmielenie. Wyzwolone w ten sposób emocje pomagają mu uporać się z tym, co dla niego najtrudniejsze i przygotować na pogodzenie z osieroceniem. Zdaniem Klubowiczów Wiele światów Albiego Brighta nie jest lekką lekturą, wymaga od czytelnika zaangażowania i namysłu, ale jest „dobrze napisana”. Godna polecenia.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: