Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18885275 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przedborzu

Laura Esquivel: " Przepiórki w patkach róży"

18-05-2018

Styczniowy Dyskusyjny Klub Książki w filii biblioteki w Przedborzu już za nami. Pierwsze tegoroczne spotkanie otwarła książka Laury Esquivel „ Przepiórki w patkach róży”.

 

Autorka stworzyła piękną i wzruszającą historię o zakazanej miłości. Tita, główna bohaterka, już od urodzenia z góry skazana jest na życie u boku matki. Jako najmłodsza córka w rodzinie musi zostać przy niej aż do śmierci, wobec czego nie może wyjść za mąż, tylko opiekować się matką. A że mama Elena jest osobą apodyktyczną i bezwzględną, przyszłość Tity nie rysuje się zbyt ciekawie. Na nieszczęście zakochuje się w mężczyźnie imieniem Pedro, który darzy ją równie gorącym uczuciem Pedro chcąc być blisko ukochanej decyduje się poślubić jedną z jej sióstr, nie trzeba jednak wielkiej wyobraźni, by dostrzec, że jego plan ma sporo wad. Już sama konstrukcja książki jest interesująca. Podzielona została na dwanaście rozdziałów miesięcy, a każdy zaczyna się listą składników na danie przygotowywane przez bohaterów w danym rozdziale. Wszystkie pyszności są typowymi potrawami kuchni meksykańskiej, więc jej fan na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Przepisy nie są przedstawione jednak w suchej, typowej formie, ale przeplatają się z wydarzeniami, Przy okazji poznajemy całą gamę bohaterów i ich historie. Odrobina magii, którą przyprawione jest niemal niemal każde wydarzenie sprawia, że powieść można nie tyle czytać, co smakować.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: