Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528650 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Osieku Jasielskim

Ewa Barańska: "Gioconda z wachlarzem"

19-11-2018

16 listopada br. członkowie DKK w Osieku Jasielskim dyskutowali, jak zawsze w przyjemnym klimacie biblioteki, o książce Ewy Barańskiej – „Gioconda z wachlarzem”.

 

Hector Williams to bogaty kolekcjoner obrazów, mieszka w Londynie. Aktualnie poszukuje zaginionego dzieła samego Leonarda da Vinci. Bardzo zależy mu, aby mieć to arcydzieło w swoich zbiorach. Żeby tego dokonać, zatrudnia wybitnego eksperta w dziedzinie sztuki, Charlesa Arendta. Ma on za zadanie odnaleźć zaginiony obraz. Wszystkie wskazówki prowadzą ich do korzeni polskich rodzin Frajbergów i Potockich. Charles wraz ze swoją asystentką Klarą Welc postanawiają udać się do Rzeszowa, Łańcuta, aby rozpocząć poszukiwania. Na miejscu zakładają firmę detektywistyczną Art Professional Detectives. Do pomocy zatrudniają również miejscowego młodzieńca Arnolda Szulskiego. To niezwykle ambitny człowiek, który za wszelką cenę chce odciąć się od patologicznej rodziny, chce zapomnieć o trudnych warunkach życia, jakie do tej pory wiódł. Bardzo angażuje się w poszukiwanie obrazu. Okazuje się nie być to takie proste . Czy Arendt znajdzie zaginiony obraz? Tego można się dowiedzieć, zgłębiając tajemnice książki pt. " Gioconda z wachlarzem ". Książka jest bardzo przyjemna. Napisana jest prostym językiem ,który dobrze się czyta. Jest to zdecydowanie lektura dla każdego . Możemy się z niej dowiedzieć wielu ciekawych faktów na temat historii ludzi mieszkających w stolicy naszego województwa – Rzeszowie. Niektórzy czytelnicy zachwyceni byli wątkiem detektywistycznym, inni obyczajowym, ale zgodnie stwierdzili, że warto było poznać tę książkę.

Julia Zając – kl.IIIb gimnazjum

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: