Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505697 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Osieku Jasielskim

Małgorzata Warda: "Miasto z lodu"

10-06-2018

6 czerwca 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego grupa gimnazjalistów dyskutowała o książce „Miasto z lodu” autorstwa Małgorzaty Wardy.

 

Główną bohaterką powieści jest Teresa Tomaszewska, która samotnie wychowuje swoją 13-letnią córkę - Agatę. Na początku matka z córką mieszkają w Gdyni, ale potem przeprowadzają się do niewielkiego miasteczka w górach. Teresa pracowała jako fotomodelka i często brała udział w sesjach zdjęciowych, pozując w skąpych strojach, przez co zyskała nieprzychylność sąsiadów. Kobieta borykała się z wieloma problemami, ale największym z nich jest jej psychiczna choroba – afektywność dwubiegunowa. Przez swoją przypadłość zaniedbuje córkę, którą wychowuje babcia. Teresa ma bogate życie towarzyskie. Agata natomiast nie potrafi znaleźć sobie przyjaciół. Jednak gdy w szkole w końcu udaje jej się poznać nowe koleżanki, matka dziewczynki zaczyna spotykać się z ojcem jednej z nich. Ta z zemsty napada na Agatę i zostawia ją nieprzytomną na ścieżce. Jest mroźna zima, życiu Agaty zagraża niebezpieczeństwo Wtedy zaczynają się spekulacje. Dlaczego szkoła nie zainteresowała się sytuacją dziewczynki? Gdzie w tym czasie była matka? Czy Teresie zostaną odebrane prawa rodzicielskie? Kto zawinił? "Miasto z lodu" to powieść, która potrafi zainteresować czytelnika i skłonić do refleksji. Autorka w ciekawy sposób przedstawia niecodzienne sytuacje z życia ludzi chorych psychicznie oraz ich najbliższych. Dzięki takim książkom pobudzamy naszą wrażliwość i możemy inaczej spojrzeć na trudne tematy. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że "Miasto z lodu" to utwór godny polecenia każdemu, kto lubi szukać odpowiedzi na szereg pytań, które stawia przed nami Małgorzata Warda.  Podczas czytania towarzyszyło nam wiele emocji, dzięki czemu powieść ta z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci. 

Konrad Jasionowicz,  kl IIIa gimnazjum

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: