Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505331 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Osieku Jasielskim

Spotkanie z Małgorzatą Wardą

11-05-2018

Poznaliśmy pisarkę…

 

Od kilku lat grupa młodzieży gimnazjalnej spotyka się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim na comiesięcznych dyskusjach o książkach, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W każdym roku gości w GBP autor poznanych przez młodych klubowiczów powieści. 10 maja br. Klubowicze mieli przyjemność być na spotkaniu z Panią Małgorzatą Wardą – pisarką rzeźbiarką i malarką z Gdyni. Okazała się niezwykle ciepłą i miłą osobą, nawiązała serdeczne relacje z młodymi ludźmi, opowiadając z pasją o historiach związanych z powstawaniem jej kolejnych powieści. Słuchaliśmy z zachwytem, podziwiając jej dokładność i skrupulatność w zdobywaniu informacji o świecie, w którym żyją bohaterowie książek. Każda powieść to część życia ludzi, którzy często żyją obok nas, a tak trudno ich zauważyć, odnaleźć, pomóc, wesprzeć. Być może lektura takich powieści, rozmowa z taką autorką uświadomi nam, że wokół są osoby z różnymi problemami, że jesteśmy po to, aby widzieć więcej i być bardziej otwartym na drugiego człowieka. Pani Małgorzata chętnie odpowiadała na pytania czytelników, wpisywała dedykacje i z uśmiechem pozowała do wspólnych fotografii. Takie spotkania wiele wnoszą do codzienności uczniowskiej, młodzież czuje się pewnie, jest bardziej kreatywna, pewna siebie i swojej wartości. Porozmawiać z autorem ulubionej lektury to naprawdę jest frajdą!

 

Zofia Ciomcia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: