Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18505662 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Osieku Jasielskim

Małgorzata Wara: „Ta, którą znam"

15-04-2018

10 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego grupa gimnazjalistów dyskutowała o książce „Ta, którą znam” autorstwa Małgorzaty Wardy.

 

Główną bohaterką powieści jest Ada Makowska - młoda i piękna kobieta, która od lat mieszka w Paryżu, robiąc karierę jako aktorka i modelka. Teraz jej życie wydaje się idealne i bezproblemowe, ale w przeszłości nie było one usłane różami. Dziewczyna pochodzi z małego miasteczka w Polsce, lecz po tragicznych wydarzeniach, które odcisnęły na niej piętno w przeszłości, nieczęsto odwiedza swój kraj. Kiedy Ada była nastolatką bardzo wiele wycierpiała. Najpierw straciła matkę, później wraz z siostrą Agnieszką musiała zmagać się z alkoholizmem ojca oraz zmienić swoje plany i pójść do pracy, aby spłacić rodzinne długi. Jedyną osobą, której dziewczyna mogła zaufać, był Paweł. Chłopak sam nie miał w życiu łatwo, dlatego potrafił doskonale ją zrozumieć, lecz pewnego dnia Ada przeżyła coś, o czym nie powiedziała nawet jemu... Kilkanaście lat po tym wydarzeniu, podczas sesji fotograficznej, Makowska dostaje telefon od siostrzenicy. Okazuje się, że starsza siostra Ady, Agnieszka, miała wypadek, a jej stan jest bardzo ciężki. Kobieta postanawia wszystko rzucić i jak najszybciej przyjechać do rodzinnego miasteczka. Tam na nią będą czekać nie tylko ból i łzy, ale także duchy przeszłości, które, nawet po wielu latach, nie dadzą o sobie zapomnieć. Czy Adzie uda się z nimi poradzić i odnaleźć spokój? „Ta, którą znam" to książka, która wręcz zmusza do refleksji. Autorka potrafi w łatwy sposób doskonale przedstawić ból, samotność, przemoc domową oraz wiele innych trudności, z którymi musi borykają się główni bohaterowie. Historia Ady jest bardzo tragiczna, ale dzięki takim książkom pobudzamy naszą wrażliwość i możemy inaczej spojrzeć na bolesne tematy. Jednak w powieści Małgorzaty Wardy znajdziemy nie tylko ból i smutek, ale także intrygujący wątek miłosny i zagadkę kryminalną. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że „Ta, którą znam" jest książką zdecydowanie godną polecenia, a emocje które towarzyszyły nam podczas czytania i dyskusji na pewno na długo nie dadzą nam o niej zapomnieć.

W maju zaplanowane mamy spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą.

Wioleta Szuma, kl. IIIa gimnazjum 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: