Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18887348 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Osieku Jasielskim

Barbara Kosmowska: „Gorzko”

27-03-2018

23 lutego 2018 r. młodzież gimnazjalna spotkała się w przyjaznych progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim, aby podyskutować na temat książki Barbary Kosmowskiej pt. „Gorzko”.

 

Już tytuł sugeruje, że życie głównej bohaterki Teresy będzie miało gorzki smak. Dziewczyna za wszelką cenę chce wyrwać się z prowincjonalnego środowiska domu, rodziny, koleżanek. Powieść napisana jest specyficznym językiem, pełna goryczy. Tytuł niebywale trafiony, dobrany idealnie. Choć całość momentami przytłacza, młodzież stwierdziła, że czytamy się z wielkim zainteresowaniem. Śledząc losy bohaterów, martwimy się o nich, kibicujemy im. Pisarka po mistrzowsku pokazała, jak dramatyczne jest nasze życie, jak pełne absurdu, jak gorzkie po prostu. Ciężko odłożyć tę książkę, nie doczytawszy jej do końca. Wciąga i intryguje, ciekawi. Czaruje słowem, pasjonuje nietuzinkowością, urzeka zarówno świetnym, niesztampowym językiem, niebanalnym stylem, jak też barwną i złożoną rzeczywistością opisaną w tej powieści. Czy można osiągnąć szczęście pomimo tylu przeszkód? Czy warto dążyć za wszelką cenę do celu, którego nawet na horyzoncie nie widać? Carpe diem – mówią gimnazjaliści i dlatego książka B, Kosmowskiej nie pozostaje zupełnie „gorzka”. Zofia Ciomcia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: