Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315796 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nowej Sarzynie

Marek Rabij: „Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo”

01-06-2018

17 maja na kolejnym spotkaniu naszego Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o reportażu Marka Rabija „Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo”.

 

Autor, dziennikarz „Newsweek Polska” odwiedził Bangladesz, w związku z ogromną katastrofą budowlaną jaka miała miejsce w 2013 roku w jednej z tamtejszych fabryk odzieżowych. Rozmawiał ze szwaczkami, dyrektorami fabryk, mieszkańcami slumsów, chcąc poznać problem od środka. Opisane są w książce młode dziewczyny mdlejące ze zmęczenia przy maszynach, dzieci pracujące za przysłowiową miskę ryżu, bieda, slumsy, smród rynsztoka… Ubrania dla Zachodu szyją ludzie żyjący w skrajnej nędzy. Dobrze, że taka książka powstała. Warto co jakiś czas przypomnieć sobie, że miejsca takie jak opisana Dhaka istnieją we współczesnym świecie i zastanowić się czy mamy jakikolwiek wpływ na warunki w jakich powstają ubrania znanych koncernów. Po takiej lekturze lepiej zaczynamy rozumieć despearcję uchodźców. Nasi czytelnicy uznali, że książkę czyta się bardzo łatwo i szybko, pomimo poważnego tematu. Jednak styl książki nie zbija z nóg. Wydaje się, że autor dostał zlecenie, pojechał z fotografem i jak wzorcową rozprawkę opisał temat. Brakuje szerszego nakreślenia obyczajowości, tradycji i kultury tamtejszego społeczeństwa. Napewno warto było sięgnąć po tę pozycję, choćby dla chwili zastanowienia się nad fałszywym mechanizmem wykreowanych potrzeb ludzi „świata zachodniego” i naszego udziału w tym dramacie.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: