Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315806 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nowej Sarzynie

"Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia"

27-04-2018

Tematem dyskusji kwietniowego DKK była biografia „Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia” Barbary Gawryluk.

 

Była to kolejna biografia na naszych spotkaniach, ale czytelnicy zgodnie stwierdzili, że jest najgorsza z dotychczas omawianych. Bardzo powierzchowna, płytka, właściwie to laurka wystawiona bohaterce „na do widzenia”. Wielką wadą książki jest, że autorka za bardzo postawiła na ilustracje, fotografie, reprodukcje i wierszyki. Osoba dorosła sięgająca po taką biografię oczekiwałaby ukazania prawdziwej osoby z krwi i kości, a nie przybliżania literatury dziecięcej. Chotomska żyła w dramatycznych czasach, poznawała ciekawych ludzi, ale ta książka nam o tym nie opowiada, pozostawiając ogromny niedosyt. Brak w niej „pazura”, wnikliwości, skoncentrowania na życiu bohaterki. Gdyby odrzucić stronę graficzną niewiele treści by zostało. Klubowicze zgodnie uznali, że Barbara Gawryluk stworzyła książkę na fali zainteresowania czytelników tego typu literaturą, ale źle poprowadziła rozmowy i nie wniosła wiele oprócz sentymentalnych wspominek i anegdot.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: