Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19315617 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nowej Sarzynie

„Małe życie”

26-03-2018

Nasze kolejne spotkanie Klubu odbyło się 22 marca i poświęcone było powieści „Małe życie” Hanyi Yanagihara. Książka kilkakrotnie nagradzana w 2015 roku została uznana w Stanach Zjednoczonych Wydarzeniem Roku, wzbudziła gorące dyskusje wśród czytelników i krytyków.

 

Akcja powieści rozgrywa się w środowisku nowojorskiej elity, a opowiada historię czterech przyjaciół na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Głównym bohaterem jest Jude, przystojny, bardzo zdolny i wykształcony prawnik, którego przeżycia z dzieciństwa kładą się cieniem na całym późniejszym życiu. Jego bliscy stopniowo odkrywają straszną prawdę o jego przeszłości, próbują mu pomóc nawet kosztem swojego życia prywatnego czy kariery. Książka niewątpliwie wzbudza emocje: strach, śmiech, złość, porusza i daje do myślenia. Opowiada o empatii, o życiu z traumą i depresją, o poszukiwaniu własnej drogi. Traktuje o miłości w najróżniejszych odsłonach: w przyjaźni, rodzicielskiej czy partnerskiej. Dla wielu osób początek książki był trudny do przejścia, przydługi i chaotyczny, potem jednak akcja wciąga, chwyta za gardło. To książka-blizna, o której pamięta się do końca życia. Czytelnicy zgodzili się, że opisana między przyjaciółmi relacja jest idealna, wręcz baśniowa. Wszystkim bohaterom świetnie powodzi się finansowo i w życiu zawodowym, zdolni są do największych poświęceń dla przyjaciół, pomagają sobie, a nad Jude’m roztaczają parasol ochronny. Klubowicze zgodnie uznali, że zakończenie ich zawiodło: było zbyt nagłe, nie pasujące do tempa i stylu całej powieści. Książka niewątpliwie warta przeczytania, ale nazwanie jej przez niektórych krytyków „arcydziełem” jednak jest mocno przesadzone. Na pewno godna polecenia do przeczytania i zostawia niezatarte wrażenia.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: