Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16997031 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Nosówce

Rafał Witek: "Szczurki chwytają życie za ogon"

14-02-2018

Jest to zabawna choć trochę przydługa opowieść o sześciu szczurach i jednej myszy, które postanowiły wybrać się na wycieczkę. Zanim do tego doszło, musieli udać się do fotografa, wyrobić sobie paszport, a następnie wybrać się w podróż samolotem. Szczurki nigdy nie miały kłopotów z kolejkami, bo kiedy tylko się pojawiały zawsze były pierwsze. Szczurki mieszkają w kanałach i pracują naprawdę ciężko na kawałek suchara. Zimą suszą swoje futerka na ciepłych rurach i muszą nieźle się nagłówkować aby przeżyć. Noszą imiona: Norman, Doktorek-super mądry, dwie siostry szmelc ,Ząbek o bardzo ostrych ząbkach, oraz jedna mysz Znajdka . . Książka podejmuje takie tematy, jak: liczby i liczenie, orientacja w przestrzeni oraz przyczyna i skutek. Zadania są różnorodne, trzeba dokonywać pomiarów, znajdziemy także labirynt, zadania wymagające liczenia, myślenia, dzielenia, mnożenia, dodawania. Na końcu książki w „Wielkich umysłach” została przedstawiona postać Norberta Wienera, amerykańskiego matematyka, twórcy cybernetyki, który był niezwykle roztargnionym człowiekiem. Książka posiada ciekawe ilustracje, które zachęcają do zgłębiania zagadnień matematycznych. Dziewczynki z DKK w Nosówce, które spotkały się w ostatni czwartek ferii-8 lutego 2018 r. stwierdziły że książka jest przeznaczona dla znacznie młodszych czytelników, chociaż dowcip i humor zawarty w książce Rafała Witka nikomu nie zaszkodzi!

Już 2 marca zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarzem, które odbędzie się w Domu Kultury w Nosówce w Sali widowiskowej o godz. 9:00.

14 marca spotkamy się przy lekturze Barbary Gawryluk pt. :”Czarna, klifka i tajemnica z dna morza”.

Oprac. Halina Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: