Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16944369 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

DKK w Nosówce

Paweł Beręsewicz:"Pieniądze albo kasa"

19-01-2018

Powieść Pawła Beręsewicza napisana z ogromnym humorem jest doskonałą satyrą na dzisiejszy zmaterializowany świat, śmieszne „promocje” w sklepach i całą tą gonitwę za pieniądzem.

 

Głównym bohaterem jest piętnastoletni Staszek Tondera, chłopak niezwykle rezolutny, który nieustannie kombinuje jak zostać bogatym. Pierwsze sposoby zarobkowania odkrył już stosunkowo wcześnie, kiedy jako niemowlę opatentował przeraźliwe wycie, po którym szybko następowało zaspokojenie potrzeb. Wszelkimi, bardziej lub mniej legalnymi sposobami dąży więc Staszek do zdobycia majątku. Jego ofiarami są dziadkowie, rodzice i młodszy brat Krzysiek, którymi zręcznie manipuluje, by się wzbogacić. Wykazuje się sprytem i pomysłowością. Raz los mu sprzyja, a innym razem jego starania spełzają na niczym. Ale przeciwności Staszka się nie załamują. Nieudana inwestycja w mycie samochodów a później nietrafiona produkcja bombek na choinkę z wydmuszek jaj kaczych uczą go negocjacji i reklamy .Na własnej skórze poznaje twarde, czasami bolesne, reguły rządzące rynkiem. Z czasem korzysta z pomocy szkolnych kolegów i brata, który pomału staje się jego wspólnikiem. Dziecięce, nie zawsze trafione pomysły wydają się jednak mało istotne wobec planu, jaki bohater realizuje w wieku piętnastu lat. O tym, w jaki sposób zostanie on wciągnięty w mafijne porachunki i co wspólnego z popularnym serwisem aukcyjnym ma Mercedes S 500 W 211 dowiecie się drodzy czytelnicy sięgając po książkę Pawła Beręsewicza-„Pieniądze albo kasa”. Dziewczętom z DKK w Nosówce, które spotkały się 16 stycznia książka niezbyt przypadła do gustu; stwierdziły że książka jest zbyt monotematyczna i dotyczy głównie sposobów zdobywania pieniędzy , co je niezbyt interesuje.

Na kolejne spotkanie zapraszamy na feriach, 6 II na godz.15.00, a tematem spotkania będzie książka Rafała Witka „Szczurki chwytają życie za ogon”.

 

H.K.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: