Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18523571 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

Linda Vilhjalmsdottir: ''Wolność''

01-10-2018

Dnia 27.09.2018 r. na spotkaniu dkk dyskutowano o książce Lindy Vilhjalmsdottir pt. ''Wolność''.

 

Książka napisana jest w formie wiersza i porusza problem wolności we współczesnym świecie. Rozważania poetki dotyczą takich dziedzin życia jak religia, polityka, ekologia, życie rodzinne oraz konsekwencje nadużywania dobrobytu i ogólnie pojętej wolności co źle się kończy dla społeczności i świata. Krytykuje kapitalizm, popkulturę, duchowe lenistwo, wojny, ślepe posłuszeństwo decyzjom, niepohamowane ludzkie żądze, problem uchodźców, prześladowanie chrześcijan, zerwanie więzi rodzinnych, kult piękna nad wartości duchowe, fałsz, zagrożenie Europy i zniewolenia przez muzułmanów a co najważniejsze brak w tym wszystkim dobra jednostki i posłuszeństwa nadrzędnym wartościom religijnym co nieuchronnie prowadzi do zagłady ludzkości . Pisarka ostrzega też przed liberałami, którzy wypaczają ludzkie myślenie i podważają fundamenty istoty wolności i sumienia. Książka skłania czytelników do przemyślenia i zadumy nad własnym życiem.

 

Ewa Kiełb

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: