Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517614 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

''Pokojówka miliardera''

04-09-2018

Dnia 30.08.2018 r. na spotkaniu dkk dyskutowano o książce M. Benedict pt.''Pokojówka miliardera''.

 

Akcja książki rozgrywa się w roku 1863 w Pensylwanii w Ameryce. Autorka opisuje losy młodej dziewczyny z Irlandii Clary Kelley, która po wielkim głodzie opuszcza rodzinne strony w poszukiwaniu lepszego życia. Na statku płynącym do Ameryki nadarza się okazja pracy pokojówki w bogatym domu pana Carnegiego zamiast innej dziewczyny, która zaginęła . Clara wykorzystuje sytuację i kłamiąc pracodawców podszywa się pod tę osobę i tym samym unika ciężkiej pracy w fabryce. W domu bogatego młodego przemysłowca pana Carnegiego darzona jest przez niego szacunkiem i zaczyna on okazywać Clarze uczucie z wzajemnością oraz wzajemnie wymieniają się poglądami o biznesie. Pan Andrew potrafi wykorzystać uwagi Clary oraz przewidzieć zmiany na rynku. Inwestuje w żelazo, kolej i telegrafy, przemysł metalurgiczny i zbrojeniowy, posiada akcje spółek przez co jego majątek powiększa się. Ważną rolę spełnia też matka Andrew , która jako kobieta sukcesu ma ogromny wpływ na syna i jest przeciwna uczuciu syna do pokojówki oraz prowadzi wystawne życie typowe dla amerykańskiej bizneswomen i która jako imigrantka ciężko pracowała na swój sukces. Wszyscy imigranci, którzy przybywali do Ameryki to ludzie zdeterminowani by poprawić swój los i stać się kimś, spełniając swoje marzenia, budować karierę od zera i lepiej żyć . Ale, aby to osiągnąć muszą ciężko pracować, poświęcić swoje życie dla obcego kraju, upór, co z czasem stworzy z tych ludzi nowych obywateli Ameryki tamtego pokolenia. Książka uczy też na przykładzie Andrewa jak być dobrodusznym i sprawiedliwym nawet posiadając wielki majatek i nie zapominać o biedniejszych oraz mniej przedsiębiorczych imigrantach, którzy nie zawsze osiągają sukces w życiu, oraz, że dostęp do edukacji jako akt dobroczynności ułatwia budowanie własnej kariery.

Ewa Kiełb

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: